Następne spotkanie
Na wyjeździe
27.05.2023, godz. 17:00

Łużyce Lubań

vs

Włókniarz Leśna

Jaworzanka Jawor

dni
godzin
minut

Zmiana terminu Walnego Zgromadzenia!

Zarząd Klubu Sportowego Łużyce Lubań z siedzibą w Lubaniu odwołuje Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które miało odbyć się w dniu 26 maja 2023 r., jednocześnie ustalając, iż Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia KS Łużyce Lubań odbędzie się w dniu 06 czerwca 2023 r., o godzinie 17:00 (I Termin), w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju przy ulicy Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu.

Więcej…

Mamy utrzymanie!

Nietypowo, bo w niedzielę rozegraliśmy spotkanie 28 kolejki IV ligi dolnośląskiej. Naszym przeciwnikiem była czerwona latarnia ligi, Sparta Grębocice, która w zasadzie już po rundzie jesiennej pogodziła się ze spadkiem. Niedzielne spotkanie było niezwykle ważne dla naszego zespołu, bowiem zwycięstwo gwarantowało nam pozostanie na najwyższym wojewódzkim szczeblu na kolejny sezon.

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań

Sponsorzy

projekt logo poznań projekt ulotki poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań tworzenie sklepów internetowych poznań projektowanie stron www Lużyce Lubań Lużyce Lubań

Sezon zakończony z przytupem!

W ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022 zmierzyliśmy się na wyjeździe z zespołem Iskry Księginice. Gospodarze sobotniego meczu pogodzili się już ze spadkiem do klasy okręgowej, nie mniej jednak chcieli udanie zakończyć rozgrywki przed własną publicznością.

IMG 3582 Kopiowanie

Początek był obiecujący, bowiem za sprawą Macieja Srebniaka w 7 minucie to Iskra wyszła na prowdzenie. Łużyce dość szybko się przebudziły i po bramkach Staronia i Urbaniaka zrobiło się 1:2, jednak w 26 minucie ponownie Srebniak wyrównał stan rywalizacji. Na przerwę to jednak lubanianie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W 43 minuicie Damian Buzała głową zdobył swoją 15 bramkę w tym sezonie.

IMG 3657 Kopiowanie

Po zmianie stron nasz zespół zdominował przeciwnika, aplikując kolejne 4 bramki. Przy stanie 2:5 goście zdobyli co prawda jeszcze jedną bramkę, ale w doliczonym czasie gry dwa gole Łużyc sprawiły, że spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:7. Co ciekawe, jednego z nich zdobył trener naszej drużyny Radosław Szajwaj, dla którego występ w Księginicach był debiutem na boisku w tym sezonie.

Zapraszamy na film, gdzie obejrzycie bramki Łużyc z tego meczu, a także posłuchacie wypowiedzi trenerów.

 

Iskra Księginice - Łużyce Lubań 3:7 (2:3)

Bramki: Srebniak (7, 26), Pilichowski (85) oraz Staroń (14, 90), Urbaniak (24), Buzała (43), Monik (54), Bojdziński (75), Szajwaj (88)

Sędziowali: Robert Malisz oraz Marcin Teklak i Artur Marczak

Żółte kartki: Koziński, Spychała
Widzów: 150

Iskra: Izbiański (89 Szymczak) - Wiatrowski, Nowacki, Pilichowski, Zasadni (75 Sacha), Bar, Jankowiak, Srebniak, HIlla, Rutkowski (68 Spychała), Koziński

Łużyce: Trzajna - Chmielowiec, Jakubczyk, Monik, Chernyshenko, Karwecki (63 Rymer), Buzała, Wadziński, Bojdziński (79 Szajwaj), Urbaniak, Staroń

 

my visual 47377785 1