Następne spotkanie
U siebie
16.07.2022, godz. ???

Łużyce Lubań

vs

Włókniarz Leśna

Piast Iłowa

dni
godzin
minut

Sezon zakończony, nadszedł czas podsumowań!

Sezon zakończony! Znamy już spadkowiczów, a także niemal na pewno skład grupy zachodniej IV ligi w sezonie 2022/2023. Nasz zespół pewnie się utrzymał, a długo nawet walczył o zwycięstwo w lidze. Ostatecznie 4 miejsce to ogromny sukces, którego mało kto się spodziewał przed rozpoczęciem tych rozgrywek.

Więcej…

Nasi na kadrze!

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Świdnicy odbyła się konsultacja szkoleniowa kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, która w dniach 15-19 czerwca wystąpi w turnieju eliminacyjnym do UEFA Regions CUP. Wśród nich znalazło się 4 zawodników Łużyc Lubań.

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań

Sponsorzy

projekt logo poznań projekt ulotki poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań tworzenie sklepów internetowych poznań projektowanie stron www

Sezon zakończony, nadszedł czas podsumowań!

Sezon zakończony! Znamy już spadkowiczów, a także niemal na pewno skład grupy zachodniej IV ligi w sezonie 2022/2023. Nasz zespół pewnie się utrzymał, a długo nawet walczył o zwycięstwo w lidze. Ostatecznie 4 miejsce to ogromny sukces, którego mało kto się spodziewał przed rozpoczęciem tych rozgrywek.

001

 

W ostatnią sobotę awans do III ligi zapewnił sobie zwycięzca naszej grupy, Chrobry II Głogów. W drugim spotkaniu barażowym głogowianie zwyciężyli Lechię Dzierżoniów (mistrz grupy wschodniej) 1:0 i w przyszłym sezonie zagrają w wyższej klasie rozgrywkowej. Z ligi spadają Iskra Księginice, Kaczawa Bieniowice, Pogoń Świerzawa, Stal Chocianów i Leśnik Osiecznica. Z nowych ekip w naszej grupie na pewno zagrają Karkonosze Jelenia Góra (spadek z III ligi), a także BKS Bolesławiec, Gryf Gryfów Śląski, Iskra Kochlice i Orla Wąsosz (awans z klasy O). Jedyną niewiadomą pozostaje 16 drużyna, która uzupełni stawkę - będzie to AKS Strzegom, który w minionym sezonie grał w grupie wschodniej, lub Polonia Środa Śląska, beniaminek z okręgu wrocławskiego.

 

liga

IV liga - grupa zachodnia (prognozowany skład ligi w sezonie 2022/2023)

 

Jak w minionej rundzie zaprezentowali się nasi gracze? W sumie w IV lidze zagrało 25 zawodników. Kto strzelił najwięcej bramek, a kto rozegrał najwięcej minut? Poniżej przedstawiamy statysyki naszego zespołu.

 

minuty

 

strzelcy

 

asysty

 

kartki

 

001

 

Jak będzie wyglądać kadra w sezonie 2022/2023? Z pewnością w naszym zespole pojawią się nowe twarze, ale nikt w klubie nie spodziewa się rewolucji kadrowej. Na dzień dzisiejszy tylko jeden zawodnik otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu - to Kamil Sitek, wychowanek Łużyc, który chciałby spróbować swoich sił w innym zespole. Wszyscy chcieliby, aby Łukasz Staroń pozostał z nami w kolejnym sezonie, jednak naszego napastnika w czerwcu czeka zabieg, po którym okaże się, czy jesienią będzie zdolny do gry.

Sezon 2022/2023 rozpoczniemy 02 lipca. W Spremberg spotkamy się z naszymi niemieckimi przyjacółmi w turnieju piłkarskim Lausitz Pokal. Od 04 lipca zawodnicy przystąpią do treningów, a pierwszy sparing podopieczni Radosława Szajwaja rozegrają 16 lipca. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan letnich sparingów. O miejscu i godzinie rozpoczęcia spotkań będziemy informować na bieżąco.

 

sparingi

 

Dziękujemy wszystkim naszym kibicom, którzy licznie stawiali się na rozgrywane w Lubaniu spotkania i dopingowali nasz zespół w minionym sezonie. Nie zapominamy także o sponsorach, bez których nie moglibyśmy funkcjonować na tym poziomie rozgrywkowym! Teraz wszyscy udajemy się ładować akumulatory, a od lipca zaczynamy ciężką pracę, aby dać wszystkim co najmniej tyle powodów do radości, ile daliśmy w sezonie 2021/2022!

 

my visual 58960998