Falstart...

W pierwszym oficjalnym spotkaniu w 2024 roku Łużyce zaliczyły falstart. W spotkaniu 18 kolejki 4 ligi dolnośląskiej rozegranym w Węglińcu lepszy okazał się Górnik Złotoryja.

Więcej…

Udany rewanż!

Nieco ponad rok temu w 1/2 finału dolnośląskiego Pucharu Polski mierzyliśmy się po raz ostatni z Lechią Dzierżoniów. Ówczesny lider grupy wschodniej 4 ligi nie dał nam najmniejszych szans, wygrywając przy ulicy Ludowej w Lubaniu 6:2. Wczoraj mieliśmy okazję na rewanż, ponieważ podejmowaliśmy Lechię ponownie, już w starciu ligowym. Od tego sezonu rozgrywki toczą się bowiem w jednej grupie.

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań strony www poznań

Sponsorzy

projekt logo poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań projektowanie stron www Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań

HORROR Z HAPPY ENDEM!

Mimo, iż tabela ligi wojewódzkiej sezonu 2020 rozstrzygnęła się już na kolejkę przed końcem, kiedy to zespół Łużyc Lubań pokonał na wyjeździe Konfeks Legnica 2:1, zapewniając sobie mistrzostwo i awans, spotkanie z Karkonoszami Jelenia Góra zapowiadało się niezwykle interesująco!

IMG 6002

Od samego początku mecz był bardzo zacięty. Obie ekipy stworzyły sobie mnóstwo sytuacji. W pierwszej połowie nasz zespół dwukrotnie trafił do siatki. Raz za sprawą Szymona Pietrykowskiego, który przelobował bramkarza uderzeniem głową w drugi róg, a raz po strzale Patryka Juszczyka, który idealnie wybiegł na pozycję i oddał strzał z półwoleja w lewy róg bramki. W obu przypadkach sędzia dopatrzył się jednak spalonego. Gra toczona w szalonym tempie tworzyła bardzo ciekawe widowisko, lecz wszystkie akcje kończyły się przeważnie na przedpolu bądź niecelnymi strzałami. Nie brakowało groźnych sytuacji, kiedy to musieli interweniować bramkarze Nikodem Korpysa (Łużyce) i Bartosz Kowalczyk (Karkonosze), lecz do przerwy wynik wskazywał 0:0.

IMG 6315

Powiedzieć o drugiej połowie, że była interesująca, to nic nie powiedzieć. W 41 minucie piękną akcję skrzydłem poprowadził Michał Gajczyk, dośrodkował on w pole karne, jednak defensorzy Karkonoszy Jelenia Góra wybili piłkę na rzut rożny. Do piłki podszedł Szymon Pietrykowski i perfekcyjnie dośrodkował na głowę wyskakującego Łukasza Łuńczuka. Ten energicznym uderzeniem głową nie dał najmniejszych szans bramkarzowi! Wynik meczu się otworzył i od tego momentu, Łużyce prowadziły 1:0! Już w 51 minucie Maciej Drzymkowski, wykorzystując nieuwagę naszej obrony wyrównał na 1:1. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W wyniku zabójczego kontrataku w 55 minucie Krystian Mańkowski otrzymał prostopadłe podanie środka pola od Szymon Pietrykowskiego i dzięki nieuwadze obrony Karkonoszy ponownie wyprowadził Łużyce na prowadzenie. Mecz się zaostrzył i trwała wymiana ciosów. Niestety na trzy minuty przed końcem wyrównał po raz kolejny Maciej Drzymkowski. Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył dwie minuty i właśnie w doliczonym czasie gry, w 81 minucie w pole karne dośrodkował Michał Gajczyk, do główki wyskoczył Jasiek Pawlak, który przedłużył lot piłki do Szymona Pietrykowskiego, a ten przelobował wychodzącego z bramkarza i piłka zatrzepotała w siatce. Minutę później zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego, a nasi zawodnicy rozpoczęli świętowanie awansu do 1 ligi wojewódzkiej!

IMG 6639

Na początek otrzymali od zarządu specjalnie przyszykowane na tę okazję koszulki z napisem ,,AWANS DO I LIGI WOJEWÓDZKIEJ SEZON 2020". Następnie wykonali słynne już kółeczko, a kolejno odbyli sesję zdjęciową oraz otrzymali pokaz fajerwerek i rac w barwach naszego klubu. Kwintesencją świętowania były szampany, którymi, niczym na podium Formuły 1, oblewali się zawodnicy! To było huczne świętowanie awansu i absolutnie tej ekipie się to należało.

IMG 6727

Łużyce Lubań - Karkonosze Jelenia Góra 3:2 (0:0)

Bramki: Łuńczuk (41'), Mańkowski (55'), Pietrykowski (80+1') oraz Drzymkowski (51', 77')

W tym miejscu warto przytoczyć całą ekipę mistrzów:

Filip Boroszko, Nikodem Korpysa, Krystian Mańkowski, Łukasz Łuńczuk, Piotr Wojtusik, Jan Pawlak, Szymon Pietrykowski, Patryk Juszczyk, Kamil Tomkiewicz, Oliwer Bzdęga, Tymek Jezierski, Dominik Suski, Filip Rybski, Tobiasz Lamparski, Michał Gajczyk, Kacper Gajewski, Miłosz Listwan, Krzysztof Pieciul, Konrad Kusiak, Kamil Złocik, Igor Wójtowicz, Franek Matusiewicz, Dawid Pietrykowski.

Trenerem zespołu trampkarzy jest Krzysztof Gajewski.

Piękna runda jesienne dla trampkarzy dobiegła końca. Awans czyli nowe wyzwanie, zobaczymy, jak nasi zawodnicy poradzą sobie na najwyższym szczeblu!