Następne spotkanie
Na wyjeździe
 09.05.2021, godz. 18:00

Łużyce Lubań

vs

Włókniarz Leśna

Nysa Zgorzelec

 
dni
godzin
minut

Twardy za twardy!

W rundzie jesiennej zespół Łużyc Lubań udał się na wyjazd do Świętoszowa, aby tam stoczyć bój z ,,beniaminkiem" Keeza ligi okręgowej sezonu 2020/2021. W mieście wojska mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie z naszej strony trafienie zanotował Kamil Młynarski. Teraz to Twardy przyjechał do Lubania.

Więcej…

3 punkty wracają do Lubania!

W rundzie jesiennej Victoria Ruszów przyjechała na Stadion Miejski przy ul. Ludowej 2 i w dramatycznych okolicznościach, strzelając bramkę w 93 minucie wyrwała nam trzy punkty i mecz zakończył się remisem 2:2. W tej rundzie Łużyce rozpoczęły od podziału punktu z Woskarem 0:0, a Victoria Ruszów pokonała 4:2 Czarnych Lwówek Śląski. 

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań

Sponsorzy

projekty graficzne poznań projekt logo poznań projekt wizytówki poznań projekt ulotki poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań strony internetowe poznań sklepy internetowe poznań tworzenie sklepów internetowych poznań projektowanie sklepów internetowych poznań tworzenie stron internetowych projektowanie stron www

BRAMKARSKIE SZLIFY!

Wczoraj (30.11.) na naszym boisku treningowym obył się profesjonalny trening bramkarski pod czujnym okiem trenera Marciana Mlaka!

Marcin Mlak to licencjonowany trener UEFA specjalizujący się w szkoleniu bramkarzy. Stażysta m.in. w jednym z najstarszych klubów Holenderskich – VV 1894 Veendam, a także FC Groningen, gdzie występuje wracający z piłkarskiej emerytury Arjen Robben. Na swoim koncie ma także staż w chorwackim klubie Hajduku Spilt, a na rodzimym podwórku w Miedzi Legnica czy Zagłębiu Lubin. Autor programu "Pierwszy krok bramkarski". Cały projekt ma na celu propagowanie bramkarstwa.

IMG 8665

Nasz klub ściśle współpracuje ze szkółką Marcina, a nasi młodzi bramkarze są chętni do ciężkiej pracy! Doskonałe warunki do treningu sprawiają, że mogą się one odbywać przez cały rok o dowolnej porze.

W poniedziałkowym treningu udział wzięli bramkarze naszych trampkarzy i młodzików: Nikodem Koprysa i Filip Boroszko oraz Kacper Sawicki i Kasjan Pawelczyk. 

W jego trakcie nasi goalkeeperzy doskonalili ustawienie w bramce oraz technikę padu do dolnej piłki, pracując na wielu elementach dodatkowych, jak stepery czy tyczki.  Trening trwał około półtorej godziny i było mnóstwo zabawy oraz intensywnej pracy. Trener bardzo psychologicznie oraz rzeczowo podszedł do pracy, a nasi zawodnicy byli bardzo zadowoleni. 

IMG 9383

Swoje odczucia przedstawił Nikodem Koprysa, który z trenerem Mlakiem trenuje najdłużej: - Trening bardzo mi się podobał. Nie było łatwo, ponieważ były doskonalone chwyty i pozycja obrony strzałów z za lini 16 metra. Cieszę się, że mogę brać udział w treningach typowych dla mojej pozycji na boisku!

IMG 9348

Na temat pracy naszych zawodników wypowiedział się też sam prowadzący: - Wczorajszy trening był treningiem technicznym, bardzo prostym, ale bardzo mocno fundamentalnym. Bez podstaw nie możemy myśleć o czymkolwiek w kontekście dalszego rozwoju. Lubię taką formę pracy, nigdy nie miałem ambicji pracować w dużej akademi. Mam ambicje odkryć młodego bramkarza, który kiedyś będzie bronił na wysokim poziomie.

Ponadto trener dodał: - Zawsze chciałem pracować w strefie Grassroots i uczyć się od najlepszych w kraju i Europie. Staram się trzymać mojej drogi i nie szukam ścieżek, które będą skrótami. Lubię adeptów, którzy nie boją się ryzyka, bo bramkarz musi podejmować ryzykowne decyzje. Oczywiście mam na myśli ryzyko w granicach zdrowego rozsądku.

 

Ważna informacja! To nie jest tylko grupa zamknięta. Każdy, kto chciałby dołączyć do warsztatów barmkarskich, ma ku temu okazje. Liczba miejsc jest ograniczona, lecz na dzień dzisiejszy pozostały: dwa w rocznikach – 2008/2009 i dwa w rocznikach – 2005/2007. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 16:30 do 19:00 na naszym obiekcie treningowym przy ulicy Ludowej 2. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z klubem bądź samym trenerem!

 

GALERIĘ z treningu znajdziecie TUTAJ (klik).

red. Mateusz Stóf