dni
godzin
minut

Jeszcze jeden!

W ostatnim spotkaniu tego sezonu na stadionie przy ulicy Ludowej, naszym przeciwnikiem była ekipa Iskry Łagów, beniaminka, który w tym sezonie prezentuje się naprawdę dobrze, zajmując 4 lokatę. Czekała nas trudna przeprawa.

Więcej…

Jeszcze dwa i pa pa!

W 24. kolejce KEEZA ligi okręgowej udaliśmy się do Piechowic, gdzie naszym przeciwnikiem był zajmujący ostatnie miejsce w tabeli zespół Lechii Piechowice. Cel był jeden – wygrać  i utrzymać pozycję wicelidera!

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań

Sponsorzy

projekty graficzne poznań projekt logo poznań projekt wizytówki poznań projekt ulotki poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań strony internetowe poznań sklepy internetowe poznań tworzenie sklepów internetowych poznań projektowanie sklepów internetowych poznań tworzenie stron internetowych projektowanie stron www

Comeback!

Naszym przeciwnikiem w 21 kolejce był Piast Wykroty. Jesienią na stadionie przy Ludowej 2 zespół dzisiejszych gospodarzy wygrał aż 3:0. Teraz przyszedł czas na rewanż na trudnym terenie w Wykrotach. Cel był jeden – zwycięstwo i rewanż za jesienną porażkę.

IMG 8455 Kopiowanie

Mecz rozpoczął zespół Łużyc. W 9 minucie, grający na prawej obronie Kamil Sitek rozpoczął rajd w kierunku pola karnego. Zszedł on z prawej strony do środka i wypatrzył uciekającego linii defensywnej Adriana Schonunga, któremu to zagrał prostopadła piłkę na 6 metr. Adrian się nie zastanawiał, tylko dobiegł i z pierwszej piłki huknął w kierunku lewej strony bramki, jednak piłka minimalnie minęła słupek. W 17 minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania za sprawą pięknie wykonanego rzutu wolnego przez Grzegorza Romana! Po tym trafieniu Piast przejął inicjatywę, zagęszczając także szyki obronne. Nasz zespół próbował przebić się pod bramkę ekipy z Wykrot, jednak był zbyt wolny i przewidywalny, przez co obrońcy gospodarzy nie mieli problemów z rozbijaniem ataków. W 27 minucie Piast wykorzystał nasz błąd w linii defensywnej i po kuriozalnej akcji w polu karnym podwyższył wynik na 2:0 za sprawą Dominika Szydlarskiego. Nasz team próbował tuż przed przerwą jeszcze ruszyć i stworzyć sobie jakieś sytuacje w tym bądź co bądź statycznym meczu. W 41 minucie najlepszą szansę na zdobycie kontaktowej bramki miał Łukasz Kusiak, jednak będąc oko w oko z bramkarzem nie udało mu się trafić do siatki. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było i tym razem. W 45 minucie gospodarze poprawili wynik na 3:0, a jego autorem był Adam Turko. Do przerwy wynik identyczny jak w finale Ligi Mistrzów – Istambuł 2005!

IMG 8733 Kopiowanie

Druga połowa to już zupełnie inne starcie. Nasz zespół wyszedł wyraźnie zmotywowany i nastawiony do walki! W 51 minucie genialne otwierające podanie z własnej defensywy posłał Jakub Jakubczyk, który odnalazł Jarosława Wichowskiego, ten wziął obrońców na plecy, przyjął piłkę i ruszył lewą stroną,  wyłożył piłkę jak na tacy ,,Kusemu", który pewnie umieścił ją w bramce! W 58 minucie po raz kolejny do głosu doszły Łużyce. Po otrzymaniu piłki na lewej stronie boiska, Łukasz Kusiak po krótkim dryblingu zszedł na lewą nogę i z odległości 25 metrów oddał mocny strzał swoją lepszą nogą w kierunku bramki, jednak minimalnie chybił. Dużo ożywienia wniósł do gry wprowadzony po przerwie Oliver Misiewicz. W 63 minucie nasz 15 latek miał szansę na zdobycie bramki kontaktowej, jednak minimalnie się pomylił. Łużyce cały czas naciskały i w końcu zdobyły drugiego gola. W 69 minucie faulowany w polu karnym był Damian Bojdziński, a rzut karny na bramkę zamienił Adrian Schonung. Adi pewnie wykonał rzut karny uderzając w lewy róg bramki, nie pozostawiając najmniejszych szans bramkarzowi! Było tylko 3:2 i przy naszej dominacji w drugiej odsłonie, wszystko mogło się wydarzyć. Gospodarze wiedzieli, że ewentualny gol zniweczy ich pracę w pierwszej połowie i nie chcieli do tego dopuścić. Z tego też względu mecz się bardzo zaostrzył. Mnóstwo było dyskusji z sędziami, jednak nieźle prowadzący to spotkanie Kamil Snacki zapanował nad emocjami. Zbliżał się koniec spotkania, a na odwrócenie losów tego meczu pozostawało już coraz mniej czasu. W 89 minucie brutalnie faulowany pod ławką rezerwową Łużyc był rozpędzony Damian Berliński. Do piłki ustawionej około 30 metrów od bramki Piasta podszedł Kamil Sitek. Skrupulatnie odmierzył sobie kroki, wiedząc jak ważna jest to akcja. Bierze rozbieg i centruje, piłka jest bardzo wysoko zawieszona, długo nie spada, jednak ostatecznie na wysokości 6 metra piąstkuje ją bramkarz, trafiając także atakującego piłkę Marcina Kocułę. Ten pada, jednak zimną krew zachowuje nasza legenda – Konrad Mandżejewski, który przyjmuje piłkę i oddaje strzał z woleja, który... trafia do siatki i jest gooooool! Powrót z dalekiej podróży, szał radości wśród kibiców Łużyc, na ławce trenerskiej oraz na boisku i powtórzył się finał Ligi Mistrzów Istambuł 2005! Konrad Mandżejewski strzela szalenie ważną bramkę ratującą nam punkt. To nie był jednak koniec, do podstawowego czasu gry arbiter doliczył sześć minut i trzeba było zarówno bronić jak i atakować, gdyż wciąż przecież była szansa na trzy punkty. W tych sześciu minutach nic się nie wydarzyło, więc po upływie doliczonego czasu gry Kamil Snacki zakończył mecz!

IMG 8928 Kopiowanie

Po spotkaniu ewidentnie było można odczuć niedosyt i żal tej pierwszej części spotkania. Druga połowa pokazała, że Piast był jak najbardziej w naszym zasięgu i przy lepszej koncentracji można było wygrać to spotkanie. Punkt pozwolił nam jednak utrzymać 3 pozycję w tabeli i sprawa awansu wciąż jest otwarta.

my visual 50124206 1

Piast Wykroty – Łużyce Lubań 3:3 (3:0)

Bramki: Grzegorz Roman (17'), Dominik Szydlarski (27'), Adam Turko (45') oraz Łukasz Kusiak (51'), Adrian Schonung (69' k), Konrad Mandżejewski (89')

Żółte kartki: Kusiak (50'), Mandżejewski (61'), Mielnik (62'), Kocuła (70')
Sędziowali: Kamil Snacki oraz Agnieszka Damasiewicz i Janusz Staniszewski

Łużyce: Michał Trzajna - Jakub Jakubczyk, Marcin Kocuła, Damian Berliński - Oskar Rymer, Łukasz Kusiak,  Damiam Bojdziński (C) (Damian Mańkowski 81') - Adrian Schonung (Dominik Szpytma 77'), Maciej Furmański (Oliwer Misiewicz 46'), Jarosław Wichowski (Konrad Mandżejewski 58'), Kamil Sitek, Kamil Młynarski

Trener: Jarosław Wichowski

Piast: Dawid Zazulak (Mieczysław Chochel 90') – Konrad Muzal (Paweł Rissmann 81'), Szymon Drozd, Grzegorz Roman (Bogdan Ciaciek 72'), Piotr Krawczyk – Bartłomiej Mielnik, Łukasz Majka (Grzegorz Staniów 57'), Daniel Gola (C) – Jakub Engel, Adam Turko (Mateusz Ojewski 89"), Dominik Szydlarski (Eryk Kliwak 85'),

Trener: Grzegorz Roman