Następne spotkanie
Na wyjeździe
  25.09.2021, godz. 16:00

Łużyce Lubań

vs

Włókniarz Leśna

Leśnik Osiecznica 

dni
godzin
minut

Horror po 16 latach!

Po 16 latach znowu na szczeblu IV ligi dolnośląskiej zmierzyliśmy się z zespołem Jaworzanki Jawor. Ostatnie starcie, które odbyło się w Jaworze, zakończyło się zwycięstwem Łużyc  2:1. W historii starć pomiędzy naszymi zespołami  zwykle górą były Łużyce. 

Więcej…

Z Jaworzanką po 16 latach! Gra także młodzież!

Już dziś swoje szóste ligowe spotkanie rozegra nasza pierwsza drużyna. W Lubaniu o godzinie 16:00 podejmiemy Jaworzankę Jawor!

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań

Sponsorzy

projekty graficzne poznań projekt logo poznań projekt wizytówki poznań projekt ulotki poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań strony internetowe poznań sklepy internetowe poznań tworzenie sklepów internetowych poznań projektowanie sklepów internetowych poznań tworzenie stron internetowych projektowanie stron www

Dziękujemy Trenerze!

Jarosław Wichowski złożył wczoraj rezygnację z funkcji trenera I drużyny. 38-letni szkoleniowiec pracował w naszym zespole od 01 czerwca 2020 roku.

IMG 5193 Kopiowanie

- Rok temu zdecydowałem się na powrót do Łużyc po wielu latach, tym razem w roli trenera. Miałem już nie wracać do piłki seniorskiej, ale Zarząd Klubu swoim planem przekonał mnie. W rok udało się na bazie młodych zawodników zbudować świetną drużynę, która sensacyjnie wywalczyła promocję do wyższej ligi. Uważam, że progres, jaki zrobiliśmy, świadczy o tym, że nasza praca i obrany kierunek był strzałem w przysłowiową 10. Wygraliśmy Pro junior system i awansowaliśmy do 4 ligi, co jest sukcesem wielu ludzi. W całym sezonie zagrało kilkunastu juniorów, to niesamowite. Atmosfera, jaką udało się stworzyć w klubie to coś niespotykanego, bo na początku, przy dużych zawirowaniach, niektórzy zawodnicy, którzy odeszli z różnych przyczyn próbowali ją zniszczyć. Nie udało im się.

Niestety moje plany życiowe z różnych względów zostały zmienione i niestety nie dane mi będzie poprowadzić Łużyc w 4 lidze. Bardzo tego żałuję, ale na wczorajszym zakończeniu musiałem o tym poinformować zawodników. Już kilka tygodni przed zakończeniem mówiłem o tym Zarządowi, że nie wiem czy podołam pracy w sezonie 2021/22, ale nie chciałem o tym informować piłkarzy, żeby nie zakłócić walki o 4 ligę. Włożyłem w tą pracę całą swoją energię, serce i pasję. Kto mnie zna bliżej, wie że nie potrafię pracować na pół gwizdka. W końcówce sezonu postawiłem wszystko na szalę awansu i udało nam się. Dziękuje wszystkim za okazane zaufanie i życzę powodzenia w wyższej lidze. Zarząd Lubania wykonuje wspaniałą pracę w grupach młodzieżowych. Trzymam kciuki za cały klub. Wczorajsze zakończenie i rozmowy z zawodnikami utwierdziły mnie w przekonaniu, że pracowałem z wyjątkowymi osobami. Sport łączy ludzi i buduje relacje i nam udało się stworzyć rodzinę. Dziękuje i do zobaczenia może w przyszłości!

 

Jarosław Wichowski poprwadził drużynę seniorów w 29 oficjalnych spotkaniach (27 w lidze i 2 w Pucharze Polski). Pod jego wodzą zespół zanotował 19 zwycięstw, 5 remisów, a 5 razy schodził z boiska pokonany. Zawodnicy zdobyli w tym czasie 92 bramki, tracąc 33. W zakończonym sezonie 2020/2021 drużyna Łużyc zajęła drugie miejsce w tabeli Klasy Okręgowej i po 8 latach awansowała do IV ligi.

 

Trenerze, DZIĘKUJEMY!

my visual 55112869 1