Następne spotkanie
Na wyjeździe
  24.10.2021, godz. 14:00

Łużyce Lubań

vs

Włókniarz Leśna

Sparta Rudna 

dni
godzin
minut

DWA ZERO!

Po raz drugi w tym sezonie przyszło nam się zmierzyć z zespołem Apisu Jędrzychowice i po raz drugi z tego starcia zwycięsko wyszła ekipa z Lubania. Po raz drugi także w spotkaniu z zespołem z Jędrzychowic nie straciliśmy bramki. Mecze różniła tylko ranga spotkania - trzy tygodnie temu był to ćwierćfinał okręgowego pucharu polski, a teraz 10 kolejka IV ligi Dolnośląskiej!

Więcej…

5 meczów w Lubaniu, w tym hit IV ligi dolnośląskiej!

Aż pięć spotkań na własnym boisku rozegrają w ten weekend zespoły Łużyc. Wśród nich hit IV ligi, w którym trzeci w tabeli Apis Jędrzychowice będzie rywalem naszego zespołu, zajmującego w tabeli 4 miejsce.

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań

Sponsorzy

projekty graficzne poznań projekt logo poznań projekt wizytówki poznań projekt ulotki poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań strony internetowe poznań sklepy internetowe poznań tworzenie sklepów internetowych poznań projektowanie sklepów internetowych poznań tworzenie stron internetowych projektowanie stron www

Wygrana z beniaminkiem z Bieniowic!

Naszym kolejnym przeciwnikiem był zespół beniaminka, który awansował do IV ligi po raz pierwszy w swojej całej historii. Zespół Kaczawy Bieniowice bardzo chciał się przełamać, bowiem początek sezonu nie był dla nich zbytnio udany (2 porażki). Z drugiej zaś strony rozpędzony zespół Łużyc Lubań miał ochotę zainkasować trzy punkty z drugiego czwartoligowego wyjazdu.

IMG 3227 Kopiowanie

Lepszego początku tego spotkania nie mogliśmy sobie wymarzyć. Do historii prawdopodobnie przejdzie gol Damiana Bojdzińskiego, który już w 7 sekundzie meczu zanotował kapitalne trafienie z odległości 30 metrów. Po szybkim wywalczeniu piłki przez Emanuela Karweckiego nasz kapitan posłał centrostrzał, po którym piłka zatrzepotał w siatce. Łużyce od początku miały widoczną przewagę i jeszcze przed przerwą podwyższyły prowadzenie. Po wzorowej akcji Paweł Urbaniak ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

IMG 3493 Kopiowanie

Druga połowa miała już zupełnie inny przebieg. Zespół Kaczawy starał się odrobić straty i zepchnął naszą drużynę do defensywy. Niestety, nie udało nam się w tym spotkaniu zagrać na zero z tyłu, bowiem na dziesięć minut przed końcem Szymon Janeczko zdobył bramkę na 2:1 i zakończył tym samym serię meczów bez straconej bramki.


Po tym spotkaniu przesunęliśmy się w tabeli na pozycję wicelidera, mając tyle samo punktów (7) co lider – Granit Roztoka. Zapraszamy na obszerny materiał poświęcony temu spotkaniu. Znajdziecie tam też trenerski dwugłos oraz radość naszych piłkarzy.Łużyce Lubań – Kaczawa Bieniowice 2:1 (2:0)


Bramki: Bojdziński (1'), Urbaniak (34') oraz Janeczko (80')
Żółte kartki: Stępień, Pulikowski, Karpowicz, Urbański oraz Monik i Bojdziński

Łużyce: Michał Trzajna – Mykola Chernychenko, Damian Buzała, Sebastian Monik, Oskar Rymer (Denis Wadziński 60') – Damian Berliński (Jakub Jakubczyk 90') Szymon Chmielowiec, Adrian Schonung (Łukasz Kusiak 71') Damian Bojdziński (C) (Oliwier Misiewicz 85'), Emmanuel Karwecki - Paweł Urbaniak (Kamil Młynarski 62')

Trener: Radosław Szajwaj

Kaczawa: Damian Buń - Adrian Ceglarski (Dariusz Komaniecki 81'), Damian Domagała, Mateusz Giedrojć - Damian Bonata, Damian Pulikowski, Piotr Urbański, Krzysztof Karpowicz (Krystian Ceglarski 46') - Rafał Stępień (Dawid Urynek 83'), Adam Kasperowicz, Szymon Janeczko

Trener: Krzysztof Synowiec

- red. Mateusz Stóf

my visual 47377785 1