Następne spotkanie
U siebie
16.07.2022, godz. ???

Łużyce Lubań

vs

Włókniarz Leśna

Piast Iłowa

dni
godzin
minut

Sezon zakończony, nadszedł czas podsumowań!

Sezon zakończony! Znamy już spadkowiczów, a także niemal na pewno skład grupy zachodniej IV ligi w sezonie 2022/2023. Nasz zespół pewnie się utrzymał, a długo nawet walczył o zwycięstwo w lidze. Ostatecznie 4 miejsce to ogromny sukces, którego mało kto się spodziewał przed rozpoczęciem tych rozgrywek.

Więcej…

Nasi na kadrze!

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Świdnicy odbyła się konsultacja szkoleniowa kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, która w dniach 15-19 czerwca wystąpi w turnieju eliminacyjnym do UEFA Regions CUP. Wśród nich znalazło się 4 zawodników Łużyc Lubań.

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań

Sponsorzy

projekt logo poznań projekt ulotki poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań tworzenie sklepów internetowych poznań projektowanie stron www

Granit pokonany!

W 28 kolejce naszym przeciwnikiem był sąsiadujący z nami w tabeli beniaminek z Roztoki. Jesienią w Roztoce padł remis 1:1.

IMG 8358 Kopiowanie

Od początku meczu nieznaczną przewagę osiągnęły Łużyce, jednak brakowało dokładności. Pierwszą bramkę zdobyła jednak drużyna gości. Wiktor Strzyżewski znalazł się w sytuacji 1 na 1 z Szypturem i płaskim strzałem między nogami naszego bramkarza wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Odpowiedź przyszła po 11 minutach. Damian Bojdziński znalazł się w polu karnym i ładnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan rywalizacji. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się podziałem punktów goście zdobyli drugiego gola. Prostopadle podanie ze środka pola tym razem wykorzystał Kamil Mazurkiewicz i było 1:2.

IMG 8569 Kopiowanie

Druga część meczu do rozpaczliwe dążenie do wyrównania przez nasz zespół i wyprowadzanie kontrataków przez drużynę gości. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miał w 71 minucie Mazurkiewicz, ale nie wykorzystał błędu Jakubczyka i posłał piłkę obok słupka. W 82 minucie Łużyce dopięły swego. Kolejną ofensywną akcję zainicjował Sebastian Monik, podał do Chmielowca, a jego dośrodkowanie na bramkę ponownie zamienił kapitan naszego zespołu Damian Bojdziński. Łużyce bardzo chciały wygrać i ostatecznie wysiłek całego zespołu się opłacił. W 88 minucie kolejny raz dośrodkował Chmielowiec, a błąd Grzędy wykorzystał Damian Buzała, głową kierując piłkę do siatki. Goście z Roztoki jeszcze na chwilę się poderwali i mieli nawet sytuację na wyrównanie stanu meczu, ale Damian Buzała w doliczonym czasie gry przytomnie zachował się w polu karnym i dobił strzał Łukasza Kusiaka, zapewniając naszej drużynie siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie.

IMG 8806 Kopiowanie

 

Skrót oraz bramki z tego spotkania pojawią się poniżej w poniedziałkowe popołudnie.

 

Łużyce Lubań - Granit Roztoka 4:2 (1:2)

Bramki: Bojdziński 34’ 82', Buzała 88' 90' oraz Strzyżewski 23’, Mazurkiewicz 43’

Żółte kartki: Grosiak, Danaj
Sędziowali: Robert Parysek oraz Bartosz Karwatka i Szymon Koczorowski
Widzów: 100

Łużyce: Szyptur - Chmielowiec, Monik, Jakubczyk, Chernyshenko (79’ Rymer), Berliński, Buzała, Bojdziński, Wadziński (62’ Kusiak), Furmański (62’ Karwecki), Urbaniak (79’ Misiewicz)

Granit: Grzęda - Mazurkiewicz (77’ Mieliwodzki), Jędryka, Grosiak, Danaj, Smutek, Strzyżewski, Iwanicki, Diduszko, Orda, Pospiszyl

 

my visual 47377785 1