Falstart...

W pierwszym oficjalnym spotkaniu w 2024 roku Łużyce zaliczyły falstart. W spotkaniu 18 kolejki 4 ligi dolnośląskiej rozegranym w Węglińcu lepszy okazał się Górnik Złotoryja.

Więcej…

Udany rewanż!

Nieco ponad rok temu w 1/2 finału dolnośląskiego Pucharu Polski mierzyliśmy się po raz ostatni z Lechią Dzierżoniów. Ówczesny lider grupy wschodniej 4 ligi nie dał nam najmniejszych szans, wygrywając przy ulicy Ludowej w Lubaniu 6:2. Wczoraj mieliśmy okazję na rewanż, ponieważ podejmowaliśmy Lechię ponownie, już w starciu ligowym. Od tego sezonu rozgrywki toczą się bowiem w jednej grupie.

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań strony www poznań

Sponsorzy

projekt logo poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań projektowanie stron www Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań

Granit pokonany!

W 28 kolejce naszym przeciwnikiem był sąsiadujący z nami w tabeli beniaminek z Roztoki. Jesienią w Roztoce padł remis 1:1.

IMG 8358 Kopiowanie

Od początku meczu nieznaczną przewagę osiągnęły Łużyce, jednak brakowało dokładności. Pierwszą bramkę zdobyła jednak drużyna gości. Wiktor Strzyżewski znalazł się w sytuacji 1 na 1 z Szypturem i płaskim strzałem między nogami naszego bramkarza wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Odpowiedź przyszła po 11 minutach. Damian Bojdziński znalazł się w polu karnym i ładnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan rywalizacji. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się podziałem punktów goście zdobyli drugiego gola. Prostopadle podanie ze środka pola tym razem wykorzystał Kamil Mazurkiewicz i było 1:2.

IMG 8569 Kopiowanie

Druga część meczu do rozpaczliwe dążenie do wyrównania przez nasz zespół i wyprowadzanie kontrataków przez drużynę gości. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miał w 71 minucie Mazurkiewicz, ale nie wykorzystał błędu Jakubczyka i posłał piłkę obok słupka. W 82 minucie Łużyce dopięły swego. Kolejną ofensywną akcję zainicjował Sebastian Monik, podał do Chmielowca, a jego dośrodkowanie na bramkę ponownie zamienił kapitan naszego zespołu Damian Bojdziński. Łużyce bardzo chciały wygrać i ostatecznie wysiłek całego zespołu się opłacił. W 88 minucie kolejny raz dośrodkował Chmielowiec, a błąd Grzędy wykorzystał Damian Buzała, głową kierując piłkę do siatki. Goście z Roztoki jeszcze na chwilę się poderwali i mieli nawet sytuację na wyrównanie stanu meczu, ale Damian Buzała w doliczonym czasie gry przytomnie zachował się w polu karnym i dobił strzał Łukasza Kusiaka, zapewniając naszej drużynie siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie.

IMG 8806 Kopiowanie

Skrót oraz bramki z tego spotkania pojawią się poniżej w poniedziałkowe popołudnie.

Łużyce Lubań - Granit Roztoka 4:2 (1:2)

Bramki: Bojdziński 34’ 82', Buzała 88' 90' oraz Strzyżewski 23’, Mazurkiewicz 43’

Żółte kartki: Grosiak, Danaj
Sędziowali: Robert Parysek oraz Bartosz Karwatka i Szymon Koczorowski
Widzów: 100

Łużyce: Szyptur - Chmielowiec, Monik, Jakubczyk, Chernyshenko (79’ Rymer), Berliński, Buzała, Bojdziński, Wadziński (62’ Kusiak), Furmański (62’ Karwecki), Urbaniak (79’ Misiewicz)

Granit: Grzęda - Mazurkiewicz (77’ Mieliwodzki), Jędryka, Grosiak, Danaj, Smutek, Strzyżewski, Iwanicki, Diduszko, Orda, Pospiszyl