Następne  spotkanie
Na wyjeździe, 01.06.2024, godz. 15:00
 

Łużyce Lubań

vs

Włókniarz Leśna

Barycz Sułów

dni
godzin
minut

Kolejne 3 punkty!

W środę 01 maja 4-ligowe Łużyce rozegrały kolejny mecz. W Węglińcu w ramach 27 kolejki zespół Jacka Kanasa podejmował trzecią siłę ligi, Moto-Jelcz Oława. Oba zespoły przed tym meczem notowały serie zwycięstw - Łużyce wygrały 2 ostatnie spotkania, zaś Moto Jelcz 3. 

Więcej…

Nadzwyczajne walne zgromadzenie

Zarząd KS Łużyce Lubań informuje, iż dnia 24 maja 2024 roku odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków klubu.

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań strony www poznań

Sponsorzy

projekt logo poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań projektowanie stron www Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań

Mamy utrzymanie!

Nietypowo, bo w niedzielę rozegraliśmy spotkanie 28 kolejki IV ligi dolnośląskiej. Naszym przeciwnikiem była czerwona latarnia ligi, Sparta Grębocice, która w zasadzie już po rundzie jesiennej pogodziła się ze spadkiem. Niedzielne spotkanie było niezwykle ważne dla naszego zespołu, bowiem zwycięstwo gwarantowało nam pozostanie na najwyższym wojewódzkim szczeblu na kolejny sezon.

IMG 8227 Kopiowanie

Od pierwszych minut to Łużyce dyktowały warunki, utrzymując się przy piłce i konstruując akcje. Pierwszą interwencję Wasilewski odnotował w 10 minucie, kiedy strzałem z kilkunastu metrów próbował go zaskoczyć Mlonek. W pierwszej części gry nasz zespół ponownie jednak zaprezentował festiwal nieskuteczności. Rozpoczął go w 14 minucie Zachaczewski, kiedy po dobrym dośrodkowaniu Wadzińskiego niedokładnie uderzył głową. Najlepsze zaś sytuacje marnowali kolejno ponownie Zachaczewski, Urbaniak oraz Wadziński. W grę naszego zespołu zaczęła się po tym wkradać nerwowość, przez co niespodziewanie sytuacje zaczęli stwarzać goście. W 33 minucie pierwszy strzał podopiecznych Daniela Dudkiewicza obronił jednak Gąsiorowski.

W 38 minucie Łużyce objęły w końcu prowadzenie. Długi wykop Gąsiorowskiego trafił do Suskiego, który pociągnął lewą stroną i będąc już w polu karnym znakomicie dograł do Urbaniaka, a temu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. Była to 14 bramka naszego napastnika w obecnym sezonie. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu niespodziewanie to Sparta doprowadziła do wyrównania. W 45 minucie najpierw Smoliński huknął w słupek, ale po chwili piłkę przed polem karnym opanował Aleksander Pawłowski i po ograniu Furmańskiego przymierzył z 18 metrów tuż obok słupka, doprowadzając do wyrównania.

IMG 8583 Kopiowanie

Po przerwie podrażnieni tą sytuacją podopieczni Jacka Kanasa szybko wzięli się do roboty. Już w 47 minucie ponownie Urbaniak wyprowadził Łużyce na prowadzenie, a asystował mu dobrze dysponowany tego dnia Wadziński. W dalszej części drugiej połowy dominował już nasz zespoł i co najważniejsze udało się podwyższyć prowadzenie. W 71 minucie Młynarski dobrze zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Zachaczewskiego i było 3:1. Wynik został ustalony w 78 minucie, kiedy najprzytomniej w polu karnym gości zachował się powracający do składu po pauzie za żółte kartki Mlonek, precyzyjnym strzałem zdobywając czwartą bramkę dla naszego zespołu.

IMG 8746 Kopiowanie

Trzy punkty zdobyte w tym spotkaniu sprawiły, że zapewniliśmy sobie utrzymanie w IV lidze na kolejny sezon. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa spotkania, a najbliższe odbędzie już w sobotę. Na stadionie w Węglińcu podejmiemy Iskrę Kochlice.

 

Łużyce Lubań - Sparta Grębocice 4:1 (1:1)

Bramki: Urbaniak (38, 47), Młynarski (71), Mlonek (78) oraz Pawłowski (45)

Żółte kartki: Buzała oraz Łojewski
Sędziował: Piotr Klaska oraz Paulina Anioł, Marta Kędzierska
Widzów: 150

Łużyce: Gąsiorowski - Wadziński, Buzała, Młynarski, Chernyschenko (84 Jakubczyk), Mlonek, Zachaczewski (78 Berliński), Furmański (75 Szpytma), Bojdziński (84 Karwecki), Suski (69 Misiewicz), Urbaniak (80 Sitek)

Sparta: Wasilewski - Hoffman, Potocki, Bełza, Pawłowski, Łętkowski, Samorek, Piskulak, Łojewski, Selmaj (71 Bielecki), Smoliński

 

my visual 47377785 1