Rafał Wichowski został nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu. To powrót na ławkę trenerską po 4 latach!

Zarząd KS Łużyce Lubań informuje, iż dnia 24 maja 2024 roku odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków klubu.

Sponsorzy

projekt logo poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań projektowanie stron www Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań

Falstart...

W pierwszym oficjalnym spotkaniu w 2024 roku Łużyce zaliczyły falstart. W spotkaniu 18 kolejki 4 ligi dolnośląskiej rozegranym w Węglińcu lepszy okazał się Górnik Złotoryja.

Pierwsza część meczu była wyrównana, ale to goście schodzili na przerwę z dwu bramkowym prowadzeniem. Najpierw niezdecydowanie Hałdasia wykorzystał Wąsiewski, a w 29 minucie wynik podwyższył Tycel, który niepilnowany znalazł się w polu karnym gospodarzy i przytomnym strzałem nie dal szans Gąsiorowskiemu.

IMG 1391

W drugiej części Łużyce ruszyły do odrabiania strat, ale mimo kilku znakomitych okazji tylko raz udało nam się trafić do siatki. W 69 minucie zrobił to Kurianowicz. Mimo sporej przewagi goście ze Złotoryi zdołali utrzymać korzystny dla siebie wynik i to oni cieszyli się po meczu z 3 punktów.

IMG 1585

W następnej kolejce Łużyce udadzą się do Dzierżoniowa na spotkanie z tamtejszą Lechią (sobota, godzina 17:00).

Łużyce Lubań – Górnik Złotoryja 1:2 (0:2)

Bramki: Kurianowicz (69) oraz Wąsiewski (10), Tycel (29)
Żółte kartki: Pulikowski, Wrzesiński oraz Małecki

Sędziowali: Konrad Małachowski oraz Bartosz Gajewnik i Marcin Koczkodaj
Widzów: 200

Łużyce: Gąsiorowski – Pulikowski, Cieślak, Hałdaś (46’ Szpytma), Wrzesiński (80’ Misiewicz), Wadziński (46’ Savenko, 66’ Moses), Zachaczewski, Buzała, Yurchenko, Chmielowiec, Kurianowicz

Górnik: Piotrowski – Franczak, Wąsiewski, Maliutin, Ziółkowski (70’ Kłos), Tycel (89’ Kułakowski), Poparda, Firlej, Chodyga (80’ Gontarek), Małecki, Szewczyk (87’ Dyr.)